iPhone Sahiplerine Yönelik Siber Saldırıların Arttığı Tespit Edildi: İşte Saldırılardan Korunmanın Basit Yolları

Siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden Symantec, Apple kullanıcılarını hedef alan yeni bir siber saldırı dalgası olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre saldırganlar, Apple’a aitmiş gibi görünen e-postalar ve SMS’ler ile tüketicileri tuzaklarına düşürmeye çalışıyorlar. 

Symantec’in açıklamasına göre kullanıcılar, gönderilen e-posta ve SMS’lerde sahte sitelere yönlendiriliyorlar. Bu internet siteleri, kullanıcıların Apple hesaplarına ait bilgilerin girilmesini istiyor. Bilgilerini giren kullanıcılar, hesaplarını bilgisayar korsanlarına teslim etmiş oluyorlar. Evet, bu yöntem zaten uzun zamandır biliniyor ancak son dönemlerde yaygınlaşmış gibi görünüyor.

Saldırılardan korunmanın basit yolları var

Apple kullanıcılarına yönelik siber saldırılardan korunmanın oldukça basit birkaç yolu bulunuyor. Bunlardan bir tanesi, herhangi bir kaynaktan gelen bağlantılara girmemek ve buralarda bilgi paylaşmamak. Diğer yöntem ise tahmin edebileceğiniz üzere iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif hâle getirmek. Böylelikle siber saldırılardan korunabilir, verilerinizin ele geçirilmesini engelleyebilirsiniz.

iPhone’larda Apple Kimliği için iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl aktif edilir?

  • Adım #1: Ayarlar bölümüne girin.
  • Adım #2: Ekranın en üst bölümünde isminizin yazdığı yere dokunun.
  • Adım #3:Giriş Yapma ve Güvenlik” seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” seçeneğini aktif edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir